12 listopada 2020 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Ortograficzny” online. Przeprowadzany jest w czterech kategoriach wiekowych: kl. 2, kl. 3-4, kl. 5-6, kl. 7-8. Dziesięciu uczniów z naszej szkoły wzięło w nim udział. Z radością informujemy, że znane są już wyniki. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo dobre rezultaty. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję. Zgodnie z regulaminem konkursu online przyznano następujące tytuły oraz dyplomy:
- za miejsca od I do III - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu oraz nagrodę,
- za miejsca od IV do VIII - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu,
- pozostałym uczestnikom bez względu na uzyskany wynik przyznany został dyplom uznania.
Ponadto uczestnik, który jednocześnie został laureatem konkursu i uzyskał najwyższy wynik w szkole otrzymuje możliwość bezpłatnego udziału w Ogólnopolskich Konkursach „Orzeł" ze wszystkich przedmiotów, do których nasza szkoła niewykluczone, że przystąpi w sesji wiosennej w roku szkolnym 2020/2021.
Wśród laureatów znalazł się Nikodem z klasy siódmej, który zajął ósme miejsce w kraju. Jest to rewelacyjny wynik, biorąc pod uwagę liczbę wszystkich uczestników biorących udział w konkursie (kilka tysięcy!!! - dane pochodzą od organizatora konkursu). Jeszcze raz gratulujemy