Pracownia nr 2 jest to sala przystosowana do zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Duża, przestronna i jasna sala wyposażona jest w jednoosobowe ławki, które posiadają regulację wysokości, dzięki czemu są dopasowane indywidualnie do wzrostu uczniów. Mebelki jak przystało na wyposażenie sali do pracy z młodszymi dziećmi są kolorowe przyjazne w swej budowie uczniom i dopasowane do ich potrzeb. Poza tradycyjną sucho ścieralną tablicą oraz taka w trzy linie i w kratkę na których dzieci mogą swobodnie uczyć się pisać pierwsze literki i cyferki w klasie znajdują się : rzutnik multimedialny, ekran, dotykowa tablica interaktywna oraz komputer.

Dywan jako element relaksacyjny umieszczony na końcu sali daje możliwość prowadzenia lekcji poza ławkami również z wykorzystaniem maty do kodowania, która znajduje się na wyposażeniu naszej pracowni i często jest wykorzystywana w pracy z dziećmi. Mata edukacyjna "Kodowanie na dywanie" to uniwersalna pomoc dydaktyczna, która znajduje szerokie zastosowanie w edukacji wczesnoszkolnej. To dwustronne narzędzie świetnie sprawdza się podczas wprowadzania elementów programowania do zajęć dydaktycznych, jest również idealną pomocą w edukacji matematycznej.

Posiadamy również klocki K’nex,  zabawki konstrukcyjne, które łączą w sobie cechy tradycyjnego budowania z klocków z tworzeniem ruchomych, przestrzennych konstrukcji. Są to bardzo pomysłowe i kreatywne zestawy, które pozwalają na zbudowanie niezwykłych ruchomych konstrukcji. Dzieci maja również możliwość rozwijania się poprzez zabawy na naziemnych, wielkoformatowych grach planszowych pomagających w nauce języka polskiego oraz uczące podstaw dodawania i odejmowania.